четвер, 8 грудня 2016 р.

Мої публікації

Танцювальний карнавал.

         

Мета:, ознайомити з зразками танцювальної музики різних народів; поглибити уявлення учнів про танець, як один із видів мистецтва;
розвивати вокально-хорові, слухацькі навички;
сприяти вихованню любові  до музичної творчості різних народів.
Тип уроку: інтегрований.
Обладнання:
  *компютер;
 * компютерна презентація;
 *записи музичних мелодій;
  *фортепіано;
*О.В. Лобова. Підручник для 4 класу. Київ "Школяр" .

                                              Хореографія - зрима музика.
                                                                              О.М.Сєров.


                     Хід уроку.
Організаційний момент.
1.Вхід під музику Ф. Шопена  «Полонез»( 1 хв.)                       

      Як співати сядеш ти,
      То ведмедем не сиди,
      Спину гарно випрямляй.
      Вільно, впевнено співай.                                                                                                                             Руки, плечі, все звільняємо,                                                                      Зручно, весело співаємо.
        Як співати сядеш ти,
         Головою не верти.
         Сядь гарненько, підтягнись
          І спокійно посміхнись.
2.  Музичне  вітання  (1 хв.)
- Доброго дня! Доброго дня!
   Тобі весна, рідна земля!
   Сонце нам шле привіт.
   Доброго дня, тобі світ! 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

                                                                                                                                                                                                                    
3. Вокально-хорова робота.(5 хв.)
А щоб було веселіше на світі жити, виконаємо пісню
«Чобітки мої червоні»(с.76 підручника 4 клас О.Лобова) виконуємо з ритмічним супроводом.
4. Повідомлення  теми уроку.(5хв.)
Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитися
з танцювальною музикою, спробуємо довести,
 що музика не має кордонів.
А чи знаєте, ви, що Терпсихора - муза танцю. Іноді вона буває
тихою, як лісовий струмочок, або ж стрімкою, як весняний потік.
Ось, як вона про себе розповідає:                                                                  
Мені підвладне все музичне,
І в танцях ліній, і рухів ідеал,
І грація струнких дівчат,
Коли у коло всі беруться,
Або на сцені плавно вються ,                                                                                               
Красою звеселяють зал
І тішать душу.

 Ця музична історія трапилася на Планеті Барвистої музики ,            у країні Загадкових Ритмів. Тисячі сурмачів  роз’їхалися всією планетою з повідомленням:
Чекає вас палац дзеркал
На танцювальний карнавал.
Той, хто танці всі впізнає ,
Приз музичний здобуває!

 Картка реєстрації гостей танцювального карнавалу.

v Полька - чеський народний танець у швидкому темпі
v Вальс-парний бальний танець австрійського походження.

v Лезгинка-швидкий енергійний танець, поширений серед кавказьких  народів.

v Полонез - старовинний бальний польський танець урочистого характеру.
v Гопак-український народний танець.

5. Музичні творчі завдання.(15хв.)

          Першим до зали увійшов поважний красень у вишуканому вбранні. Його урочисті кроки чергувалися з галантними поклонами, а  музика нагадувала хід.
           І сьогодні  , як колись ,
            відкриваю я бали.
           Каже вам моє імя,
            що приїхав з Польщі я.                                                           Твір великого польського композитора Ф. Шопена «Полонез» став своєрідним музичним символом Польщі. Саме таким танцем відкривали бали, а ми - наш сьогоднішній урок.
Зустрічайте наступного гостя:
             Маю я таке імя,                                                                                                                                                           що здається -  з Польщі я.
             А я – Чехії дитина                                                                           і по – чеські  -  «половина»
           
Російський композитор С.Рахманінов написав «Італійську польку»
Послухайте музику. Доберіть до прослуханої вами музики  ритмічний супровід.
А тим часом у коло вступив кавалер  з дамою у атласній бальній сукні.
Жив у Австрії мій дід,                                                                      там зявився я на світ,
А тепер вже кожний знає,                                                                  як натхненно я кружляю.
Зараз підхоплю я вас -                                                                     щоб запамятали…….вальс.
(Учитель виконує вальс О. Жилінського .  Діти імпровізовано
танцюють).
                                                                                                           .
Раз-два-три, раз – два - три, раз –                                                            кличе, кружляє, захоплює нас.
Раз-два-три, раз - два - три, раз -                                                     
ніжний чарівний задумливий вальс.
       Тільки  припинилось лагідне кружляння - до центру зали подалася чорноока красуня - швидка і нестримна , наче гірська річка:
Я донька свого народу                                                       
дагестанського я роду
І гаряча, мов вуглинка,
А звуть мене….лезгинка.
                                                                                                                     Пройшлася у запальному ритмі - і загубилася серед гостей.
 Раптом зазвучали веселі бубни, мелодійні скрипки, і перед публікою з’явився бравий парубок у вишиваній сорочці й червоних шароварах. Та як топне ногою:
Маю я вкраїнську вдачу:
 коли сумно я не плачу!
Щоб усі уміли так –
Розучіть гопак.                                                                   
(Учитель грає, діти імпровізовано танцюють).
Всі загадки відгадали. А зараз-музичний подарунок –дискотека.
6.Фізкультхвилинка. (5 хв.)
Ой як було у народі,                                                                    
хоч було і так і сяк,
В українців танець зроду                                                                                   був не лише наш гопак.
Раз-два, - танець новий ,                                                                                    може рок ,а може твіст
Як танцюють наші ноги,                                                                                     то в кота танцює хвіст.
Слухайте музику і танцюйте
.(А.Данилко «Ой не будемо горювати, будемо танцювати.)


7.Підсумок уроку.(5 хв)

Проведення гри «Художник»
Пригадайте назви танців , які
звучали на уроці, в яких країнах вони народилися , в яких кольорах ви їх бачите.







 






                                                                                                                                         















1)







 








                                                                                                                                   

                                                                                                                                          









2)








                                                                                                                                               



Овал: Танцювальний карнавал.
          
Мета:, ознайомити з зразками танцювальної музики різних народів; поглибити уявлення учнів про танець, як один із видів мистецтва;
розвивати вокально-хорові, слухацькі навички;
сприяти вихованню любові  до музичної творчості різних народів.
Тип уроку: інтегрований.
Обладнання:
  *комп’ютер;
 * комп’ютерна презентація;
 *записи музичних мелодій;
  *фортепіано;
*О.В. Лобова. Підручник для 4 класу. Київ «Школяр» 2004 .

                                              Хореографія - зрима музика.
                                                                              О.М.Сєров.


                     Хід уроку.
Організаційний момент.
1.Вхід під музику Ф. Шопена  «Полонез»( 1 хв.) 

      Як співати сядеш ти,
      То ведмедем не сиди,
      Спину гарно випрямляй.
      Вільно, впевнено співай.                                                                                                                             Руки, плечі, все звільняємо,                                                                      Зручно, весело співаємо.
        Як співати сядеш ти, 
         Головою не верти.
         Сядь гарненько, підтягнись
          І спокійно посміхнись.
2.  Музичне  вітання  (1 хв.)
- Доброго дня! Доброго дня!
   Тобі весна, рідна земля!
   Сонце нам шле привіт.
   Доброго дня, тобі світ!  
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

                                                                                                                                                                                                                    
3. Вокально-хорова робота.(5 хв.)
А щоб було веселіше на світі жити, виконаємо пісню 
«Чобітки мої червоні»(с.76 підручника 4 клас О.Лобова) виконуємо з ритмічним супроводом.
4. Повідомлення  теми уроку.(5хв.)
Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитися 
з танцювальною музикою, спробуємо довести,
 що музика не має кордонів.
А чи знаєте, ви, що Терпсихора - муза танцю. Іноді вона буває
тихою, як лісовий струмочок, або ж стрімкою, як весняний потік.
Ось, як вона про себе розповідає:                                                                  
Мені підвладне все музичне, 
І в танцях ліній, і рухів ідеал, 
І грація струнких дівчат,
Коли у коло всі беруться, 
Або на сцені плавно в’ються ,                                                                                               
Красою звеселяють зал
І тішать душу.

 Ця музична історія трапилася на Планеті Барвистої музики ,            у країні Загадкових Ритмів. Тисячі сурмачів  роз’їхалися всією планетою з повідомленням:
Чекає вас палац дзеркал
На танцювальний карнавал.
Той, хто танці всі впізнає ,
Приз музичний здобуває!

 Картка реєстрації гостей танцювального карнавалу. 

v Полька - чеський народний танець у швидкому темпі
v Вальс-парний бальний танець австрійського походження.
v Лезгинка-швидкий енергійний танець, поширений серед кавказьких  народів.
v Полонез - старовинний бальний польський танець урочистого характеру.
v Гопак-український народний танець.

5. Музичні творчі завдання.(15хв.)

          Першим до зали увійшов поважний красень у вишуканому вбранні. Його урочисті кроки чергувалися з галантними поклонами, а  музика нагадувала хід.
           І сьогодні  , як колись ,
            відкриваю я бали.
           Каже вам моє ім’я,
            що приїхав з Польщі я.                                                           Твір великого польського композитора Ф. Шопена «Полонез» став своєрідним музичним символом Польщі. Саме таким танцем відкривали бали, а ми - наш сьогоднішній урок.
Зустрічайте наступного гостя:
             Маю я таке ім’я,                                                                                                                                                           що здається -  з Польщі я.
             А я – Чехії дитина                                                                           і по – чеські  -  «половина»
            
Російський композитор С.Рахманінов написав «Італійську польку»
Послухайте музику. Доберіть до прослуханої вами музики  ритмічний супровід.
А тим часом у коло вступив кавалер  з дамою у атласній бальній сукні.
Жив у Австрії мій дід,                                                                      там з’явився я на світ,
А тепер вже кожний знає,                                                                  як натхненно я кружляю.
Зараз підхоплю я вас -                                                                     щоб запам’ятали…….вальс.
(Учитель виконує вальс О. Жилінського .  Діти імпровізовано
танцюють).
                                                                                                           . 
Раз-два-три, раз – два - три, раз –                                                            кличе, кружляє, захоплює нас.
Раз-два-три, раз - два - три, раз -                                                                     ніжний чарівний задумливий вальс.
       Тільки  припинилось лагідне кружляння - до центру зали подалася чорноока красуня - швидка і нестримна , наче гірська річка:
Я донька свого народу                                                                         дагестанського я роду 
І гаряча, мов вуглинка, 
А звуть мене….лезгинка.
                                                                                                                                                                                        .  

Пройшлася у запальному ритмі - і загубилася серед гостей.
        Раптом зазвучали веселі бубни, мелодійні скрипки, і перед публікою з’явився бравий парубок у вишиваній сорочці й червоних шароварах. Та як топне ногою:
Маю я вкраїнську вдачу:                                                                                                  коли сумно я не плачу!
Щоб усі уміли так –
Розучіть танок…гопак.


                                                                                                                                              
(Учитель грає, діти імпровізовано танцюють). 
Всі загадки відгадали. А зараз-музичний подарунок –дискотека.
6.Фізкультхвилинка. (5 хв.)
Ой як було у народі,                                                                                                     хоч було і так і сяк, 
В українців танець зроду                                                                                         був не лише наш гопак.
Раз-два, - танець новий ,                                                                                    може рок ,а може твіст
Як танцюють наші ноги,                                                                                          то в кота танцює хвіст.
Слухайте музику і танцюйте
.(А.Данилко «Ой не будемо горювати, будемо танцювати.) 
 

7.Підсумок уроку.(5 хв)

Проведення гри «Художник»
Пригадайте назви танців , які
звучали на уроці, в яких країнах вони народилися , в яких кольорах ви їх бачите.












 








      
1)














 

 




    
2)








 













     

3)










     
4) 


Які сучасні танці ви любите ?
Технологія «Незакінчене речення»
*танець -… хвилюючий і прекрасний вид мистецтва.
*танець - …емоційна насолода;
*танець - …розвиває почуття ритму;
*танець -… позитивно впливає на здоров’я.
Терпсихора - богиня танцю - панує над усім світом, випромінюючи щедру любов до людини, животворну теплоту і щирість, невгасиму віру в сонячне майбутнє.
8.Домашнє завдання: (2 хв.)

*слухати музику за власним вибором;
*придумати рухи до улюбленого танцю;
 *подивитися фільм «Танцюрист диско».

Швидко спливають хвилини ,
От і прощатись пора
Я на прощання вам зичу :
Щастя , любові , добра! 

  9. Вихід із класу під супровід  танцю « Ленька – енька »(1 хв).
 


















3)



 














4)

 

Які сучасні танці ви любите ?
Технологія «Незакінчене речення»
*танець -… хвилюючий і прекрасний вид мистецтва.
*танець - …емоційна насолода;
*танець - …розвиває почуття ритму;
*танець -… позитивно впливає на здоров’я.
Терпсихора - богиня танцю - панує над усім світом, випромінюючи щедру любов до людини, животворну теплоту і щирість, невгасиму віру в сонячне майбутнє.
8.Домашнє завдання: (2 хв.)

*слухати музику за власним вибором;
*придумати рухи до улюбленого танцю;
 *подивитися фільм «Танцюрист диско».

Швидко спливають хвилини ,
От і прощатись пора
Я на прощання вам зичу :
Щастя , любові , добра!

  9. Вихід із класу під супровід  танцю « Ленька – енька »(1 хв).

                                                                                                             

Немає коментарів:

Дописати коментар